Bahar Aylarının Gezi Rehberi

şehirnotları-barcelona

Baharı karşılamanın en iyi yolu, daha önce hiç görmediğiniz yerlere doğru keşfe çıkmak! Hepimiz için kuşkusuz baharın birçok habercisi var. Çiçeklerin açması, güneşin yüzünü göstermesi, kuş cıvıltıları, kazakların rafa kalkması, kapının önlerine taşan masa sandalyeler bunlardan bazıları ve belki de en güzelleri. Ama bir de kişisel haberciler var. Mesela benim yeni gezi rotaları çizmeye başlama zamanım hep bahar dallarının çiçek vermesiyle eş zamanlıdır. Güneşin sıcaklığı içimi kıpırdatmaya başladığında, içimdeki keşif arzusu da canlanır ve hemen yeni gezi planlarını yapmaya başlarım. Eğer siz de benim gibi baharı gezerek karşılamayı sevenlerdenseniz ve bugünlerde yeni bir tatil planı peşindeyseniz size bir önerim var.

CafeTurLogo

Cafetur.com sitesi yılın 365 günü istediğiniz her rotaya kendinize göre düzenleyebileceğiniz bir yeni nesil tur sistemi yarattı. Bildiğimiz klasik tur formatından oldukça uzak bir sistem bu. Siz yalnızca gitmek istediğiniz yeri seçiyorsunuz, sistem size en uygun paketi sunuyor.  Yeni nesil tur sistemi denmesinin en büyük sebebi ise, sitenin size istediğiniz her destinasyona yılın her günü çıkışlı program yapabilmesi. Üstelik minimum kişi sayısını yakalamak gibi dertleriniz de yok. Siz tarih aralıklarınızı ve gitmek istediğiniz yeri belirtiyorsunuz, Café Tur sizin için konaklama, uçak, rehberlik, transfer gibi ihtiyacınız olabilecek tüm hizmetleri sağlıyor. Marsilya turları ve Disneyland turları ise Café Tur’un en çok tercih edilen destinasyonlarından.

Bugünlerde benim favori rotam Barselona. Bahar günlerinde La Rambla sokaklarında gezinmek, doya doya tapas yiyip, sangria içmek, Gaudi’nin eşsiz mimarisinin örnekleri olan Sagra da Familia, Casa Mila, Park Güell gibi yerleri yeniden görmek için sabırsızlanıyor ve 23 Nisan’da Café Tur’un 3 günlük Barselona turu‘na neden olmasın diyorum.

Benim gibi sıcağı seven biriyseniz, bahar ve yaz günlerinde Barselona’da olmaktan çok mutlu olacaksınızdır eminim. Barselonata plajları yavaştan hareketlenmeye başlar, Mercado de La Boqueria’da yaz meyveleri tezgahları süsler, insanlar sokaklarda geç saatlere kadar özgürce dolanır. En taze deniz mahsulleriyle paella yemek için de en iyi zamandır. Ama unutmayın, çoğu restoran akşam yemeklerinde saat 20.00’den önce servis vermez, pazar, pazartesi ve Ağustos aylarında ise bazıları kapalı olur. Siesta geleneğine uyan bazı dükkanlar da hala öğlen saatlerinde kapatmaya devam eder. Sanata merakınız varsa, gittiğinizde Joan Miro ve Picasso müzelerini de mutlaka görün.

Yakın zamanda yurt dışı planınız varsa ve farklı ülkelere tek başınıza, tur olmadan gitmeye cesaret edemiyorsanız ya da konforunuza düşkünseniz ve tüm geziyi sizin yerinize bir başkası organize etsin istiyorsanız Café Tur ’u deneyin derim. Sistemin şu anda tüm gezileri yurt dışına.

Café Tur  Direktörü Barış Y. Aygün’ün medyada yer alan açıklamasına göre Türkiye’de ve dünyada ilk defa hayata geçirilen yeni nesil uygulama ile Café Tur , 340’tan fazla tatil destinasyonuna 2 gece ile 15 gece aralığında, yüzde 100 çevrimiçi ve eş zamanlı rezervasyon yapabiliyor. Ayrıca en önemli konu 365 gün kesin hareketli, 89 binin üzerinde otel ve 260’a yakın havayolu firmasıyla birlikte 150 bin farklı tur alternatifi sunmaları. Başta da söylediğim gibi inanması biraz güç bir sayı bu ama siteyi incelediğinizde siz de zengin içeriği fark edeceksiniz.

Siz de benim gibi bahar geldi mi gezi çanları da çalmıştır diyorsanız, hemen programı yapın ve yola çıkın derim.

 

Summary
Article Name
Bahar Aylarının Gezi Rehberi
Description
Baharı karşılamanın en iyi yolu, daha önce hiç görmediğiniz yerlere doğru keşfe çıkmak! Hepimiz için kuşkusuz baharın birçok habercisi var. Eğer siz de benim gibi baharı gezerek karşılamayı sevenlerdenseniz ve bugünlerde yeni bir tatil planı peşindeyseniz size bir önerim var.
Author

1 Response

  1. Çok hoş bir yazı olmuş. Sizi severek takip ediyorum.

    Özellikle Marsilya turları ve disneyland turları şu sıralar gitmek istediğim yerlerden. Fransa’ yı bu yıl mutlaka görmek istiyorum. Yeni yazılarınızı bekliyoruz.

Leave a comment