Belçika’ya bira boru hattı kuruluyor!

Belçika’ya gitmek için bir sebep daha! Harika çikolataları ve masalsı mimarisiyle çok sevdiğimiz Brugge’e, şimdi bir de bira boru hattı kuruluyor. Fikir enteresan olmakla birlikte, turistler için şehri daha da cezbedici hale getirecek gibi.

4271733679_6f4dcc6121_b

Brugge kentinde birkaç hafta içinde hizmete girecek boru hattı, üç kilometre uzunluğunda olacak ve De Halve Maan bira fabrikasından şişeleme tesisine ulaşacak. Böylece hat üzerinden saatte 19 kilometre hızla yaklaşık 5 bin 700 litre bira taşınacak. Yerin 30 metre altındaki hat sayesinde 500 kamyonun trafiğe çıkması önlenecek.

14232124445_c354ed04c5_z

Yola çıkış noktası ise en çok bira tüketen ülkelerden biri olan Belçika’da bira kamyonları nedeniyle yaşanan trafiği hafifletmek. Konu ilk başta bir şaka olarak gündeme gelmiş fakat sonra ciddi olarak masaya yatırılıp ses getiren bir projeye dönüşmüş. Bu çözüm trafiği hafifletir mi bilinmez ama bu konuyu merak eden turistlerin ülkeyi daha fazla ziyaret edeceği kesin.

Bundan iki yıl önce kışın ortasında gitmiştik Brugge’e. Gerçekten büyüleyici bir deneyimdi. Yazısını buradan okuyabilirsiniz.

 

 

Summary
Article Name
Belçika'ya bira boru hattı kuruluyor!
Description
Belçika'ya gitmek için bir sebep daha! Harika çikolataları ve masalsı mimarisiyle çok sevdiğimiz Brugge'e, şimdi bir de bira boru hattı kuruluyor.
Author

No Comments Yet.

Leave a comment