Barselona’da tatlı rüyalar dükkanı

Barselona’nın Barri Gotic adıyla bilinen diye tabir edilen eski mahallerinde dolaşırken “Sweet Dreams” isili minik, şirin vitrinli bir pasta ve cupcake dükkanıyla karşılaştık. O ana kadar kruvasan ve gelato’dan ibaret olan Barselona’daki lezzet yolculuğumuz bir anda rotasını değiştirdi ve içeri dalıverdik.

 

şehirnotları_barselona

 

Cupcake’lere karşı olan zaafım malumunuz, içeride gözüm dönmüş şekilde vitrini incelemeye başladım. Süslü pastalar, cupcake’ler oldukça özenle hazırlanmış ve lezzetli görünüyordu. Tercihimi Red Velvet’ten yana kullandım. Açıkçası daha önce yediklerime hiç benzemiyordu. Her bir katında müthiş lezzetli bir krema ve kırmızı meyveleri birebir tadabildiğiniz bir keki vardı. Aradan uzun zaman geçmesine rağmen tadı hala damağımda. Yeterince doyurucu bir dilime 6-7 Euro gibi bir fiyat ödedim.

 

şehirnotları_barselona

Tek kusuru kruvasanının pek kuru ve lezzetsiz olmasıydı, onun dışında herşey mükemmeldi. Tekrar fırsatım olsa, mutlaka oraya gidip diğer pastaların da tadına bakmak isterim.

 

 

şehirnotları_barselona

Bu arada önemli bir detay, içeride fotoğraf çekmek yasaktı. Her bir ürünü öyle bir sanat eserine dönüştürmüşler ki, fikirlerinin çalınmasından korkuyorlar herhalde. Bence bir pastacı için fazla snob bir tavır. Yasak falan dinlemeden fotoğraflarımı çektim, pastamı yedim ve oradan mutlulukla ayrıldım. Size de tavsiye ederim.

Yazar: Gizem Telci @bohemisko

Summary
Article Name
Barselona'da tatlı rüyalar dükkanı
Description
Barselona'nın Barri Gotic adıyla bilinen diye tabir edilen eski mahallerinde dolaşırken "Sweet Dreams" isili minik, şirin vitrinli bir pasta ve cupcake dükkanıyla karşılaştık. O ana kadar kruvasan ve gelato'dan ibaret olan Barselona'daki lezzet yolculuğumuz bir anda rotasını değiştirdi ve içeri dalıverdik.
Author

No Comments Yet.

Leave a comment