Beşiktaş’ta Kahve Molası

Kahve bahane, sohbet şahane demişler ya, gün geçmiyor ki kahveleri de sohbetleri kadar şahane mekanlara bir yenisi daha eklenmesin. Bu sefer yolum Avrupa yakasına, Beşiktaş’a düştü. Barbaros Bulvarı’nın keşmekeşten uzak, sakin huzurlu bir köşesine konuşlanmış ve 3. dalga kahveciler arasına katılmış yeni bir mekanla tanıştım. Adı Cupper’s Coffee Station.

 

image

Cupper’s (kısaca Cupper’s desek olur sanırım:)) birkaç ay önce açılmış Barbaros Bulvarı üzerine. Caddenin üniversite ve Erasmus öğrencilerinin sıklıkla uğradığı mekanlarından biri haline gelmiş kısa zamanda. Kahveye tutkuyla bağlanmış ve işlerini gerçekten severek yapan iki ortak karşıladı beni gittiğimde. Sundukları lezzetlere o kadar inanıyorlar ve o kadar özen gösteriyorlar ki, sizin de masadan memnuniyetsiz kalkmanız pek mümkün olmuyor.

image

Menüde ne var derseniz; latte, espresso, mocha, soğuk demleme yani cold brew gibi uzayıp giden lezzetli kahve çeşitleri, brownie, tiramisu gibi günlük yapılan tatlılar ve soğuk sandviçler. Fiyatlar uygun, 5-6 TL civarından başlıyor. Take away de yapıyorlar. Ziyaretçiler arasında en iyi cold brew’u burada içtiğini söyleyenler varmış. Ben de denedim, gayet iyiydi.

şehirnotları_beşiktaş
Bana sorarsanız Beşiktaş’ın böyle butik bir mekana ihtiyacı vardı. Birkaç yıl o civarlarda çalışmış biri olarak, sabah kahvelerinde ve öğle molalarında nefes alacak, kendine has bir atmosferi olan dört duvar bulmanın pek mümkün olmadığını söyleyebilirim. Evet alternatif çok, ama nitelik konusunda sınıfı geçen pek yok. O sebeple Cupper’s Coffee Station gibi girişimler desteklenmeli, sevilmeli ve arada kahvelerini içmeye gitmeli derim.

Yazar: Gizem Telci @bohemisko

Summary
Article Name
Beşiktaş'ta Kahve Molası
Description
Kahve bahane, sohbet şahane demişler ya, gün geçmiyor ki kahveleri de sohbetleri kadar şahane mekanlara bir yenisi daha eklenmesin. Bu sefer yolum Avrupa yakasına, Beşiktaş'a düştü.
Author

No Comments Yet.

Leave a comment