Çikolatası gelenlere: J’adore Chocolatier

Beyoğlu’nun ara sokaklarından birinde adeta bir çikolata cenneti J’adore Chocolatier… Charlie’nin Çikolata Fabrikası’ndan bir sahneyi ufak bir dükkana sığdırmışsınız gibi düşünün. İçerisi o kadar renkli ve iştah açıcı.

image

 

image

J’adore İstiklal Caddesi üzerindeki Nevruz Sokak’ın en dibinde mini mini bir dükkan. Mönüsünde meyveli çikolatalı kupları, çilek, fındık ya da Baileys gibi çeşit çeşit aromalı sıcak çikolataları, dilim pastaları, renkli renkli ambalaj ve şekillerde kalıp çikolataları var. Klasiği ise “oh la la beatrice”. Muz, çilek, çikolata sosu ve çikolatalı kek karışımından oluşuyor. İnsanın, özellikle de kadınların, gerçek anlamda ruhunu okşuyor bu tatlı.

image

Yaz geliyor, rejim vakti, benim tatlıyla çikolatayla işim olmaz diyorsanız bilemem. Ama kendini biraz şımartmak isteyenler için mekan şurada. 

Yazar: Gizem Telci @bohemisko

Summary
Article Name
Çikolatası gelenlere: J'adore Chocolatier
Description
Beyoğlu’nun ara sokaklarından birinde adeta bir çikolata cenneti J'adore Chocolatier… Charlie’nin Çikolata Fabrikası’ndan bir sahneyi ufak bir dükkana sığdırmışsınız gibi düşünün. İçerisi o kadar renkli ve iştah açıcı.
Author

No Comments Yet.

Leave a comment