Gurme burgercilere bir yenisi daha

Dükkan Burger’le başlayan gurme burger akımı, Mano’su, Baltazar’ı, Jumbo Burger’i derken git gide büyüdü. Büyüdü de bizlere hamburger diye yediğimiz Burger King’i Mc Donalds’ı çoktan unutturdu. Gerçek burger yemeyi alışkanlık haline getirmemizi sağladı.

Geçtiğimiz haftalarda bu gurme burgercilerin arasında bir yenisi daha katıldı. Adı: Burger@. Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, yukarıda saydığım isimlerden kat kat başarılı bir mekan.

image

Köftesi ve ekmeğinin tadı enteresan. Hem hafif tatlı (tatlı derken içinizi baymıyor, tam kıvamında) hem eti hafif sulu ama kesinlikle çiğ değil. İşin sırrını Burger@’in şefinden dinledik. Etinde de ekmeğinde de bir parça bal kullanıyormuş. Bu da etin hem pişmiş hem de sulu kalmasını sağlıyormuş. Mekanın şefi her sabah 6’da tezgahının başına geçip, tek tek yapılan burgerleri tadıyormuş.

image

İkramlar desen efsane… Kızarmış hellim, soğan halkası, gurme sosis tabağıyla gönlümde ayrı bir yer edindi. Mekan yeni açıldığı için mi bilmem ama, bizi oldukça iyi ağırladılar. Moda’daki restoranın ilk müşterilerinden biriydik:) Umarım hizmet kalitesini, aradan zaman geçince de aynı şekilde korurlar.

Fiyatları kesinlikle abartı değil. Oldukça doyurucu bir menüyü 15 – 20 TL arasında yiyebiliyorsunuz. Restoranlar Moda, Göztepe, Etiler, Nişantaşı, Acıbadem ve Çengelköy’de.

Yazar: Gizem Telci @bohemisko

Summary
Article Name
Gurme burgercilere bir yenisi daha
Description
Dükkan Burger'le başlayan gurme burger akımı, Mano'su, Baltazar'ı, Jumbo Burger'i derken git gide büyüdü. Büyüdü de bizlere hamburger diye yediğimiz Burger King'i Mc Donalds'ı çoktan unutturdu. Gerçek burger yemeyi alışkanlık haline getirmemizi sağladı.
Author

No Comments Yet.

Leave a comment