Antalya Uçak Biletleri Ne Zaman Ucuzlar?

Uçak seyahatleri, iki nokta arasında en hızlı ulaşımı sağladığından, herkes için cazip bir seçenek oluyor. Ancak söz konusu uçak bileti fiyatları olduğunda yüksek rakamlar nedeniyle seyahatler ertelenebiliyor. Uçak biletleri kimi zaman diğer toplu ulaşım araçlarından da daha hesaplı fiyatlara düşebiliyor. İşte bu noktada merak edilen, uçak biletlerinin ne zaman ucuzladığı oluyor.

Old town Kaleici in Antalya, Turkey

Aslında bu soruya verilecek iki yanıt var. İlki, seyahat tarihinden 1 ila 1,5 ay öncesi ve diğeri de seyahate kısa bir süre kalan dönemdir. Konuya biraz daha açıklık kazandıralım. Uçak seferlerinde biletinizi erken bir tarihte almanız, rotanız neresi olursa olsun, mutlaka daha uygun fiyatlarla karşılaşmanızı sağlar. Özellikle Antalya – İstanbul arasında seyahat edecek olduğunuzda, fiyat daha mühim olduğundan, olabildiğince seferden 1,5 ay öncesinde biletinizi alın.

Uçak Biletinde Son Dakika İndirimleri Nasıl Öğrenilir?

İkinci seçenekte fiyatların neden ucuzladığını da açıklayalım. Hava yolu firmaları bazı seferler için istedikleri yolcu sayısına ulaşamıyor. Bu durumda ciddi bir indirim uygulayarak biletleri % 20 hatta kimi zaman % 50 yarı fiyata indiriyor. Elbette bu fırsatı değerlendirenlerin sayısı bir hayli fazla olduğundan kısa sürede kalan biletler de tükeniyor.

Yaz dönemlerinde İstanbul’dan Antalya’ya ve dönüş olarak Antalya’dan İstanbul’a daha sık sefer düzenlenir. Bununla beraber uçak bilet fiyatları da biraz daha yüksek olur. Şimdiden dönüş biletleri fiyatlarına bakmak istiyorsanız kullanmanız gereken tek sayfa burası. Son anda tatil planı yaptığınızda son dakika indirimlerinden hemen haberdar olmanız gerekiyor. Bazen sefere saatler kala, bazen de bir gün öncesinde indirimler uygulanıyor. Haliyle haberdar olmak ve bileti satın almak için çok zamanınız yok. Bu nedene indirimleri anında size bildiren web adreslerinden faydalanmanız gerekiyor. Tüm hava yolu firmalarının bilet fiyatlarını tarayarak size en hesaplı seçeneği sunan bu adresler, son dakika indirimlerini öğrenmenizi de sağlıyor.

Ucuza Bilet Bulan Adres Hangisi?

Aynı zamanda fırsatlarla dolu bir dünyada kendinizi bulabiliyorsunuz. Özellikle ucuza bilet bulmanızı sağlayan web adreslerine üye olmanızı öneririz. Ücretsiz üye olduğunuzda yurt dışı seyahatlerinizi en ucuz biletleri sunan ülkeler ya da kentler üzerine kurgulayabilirsiniz. Çünkü tüm dünyada uçuş yapabileceğiniz yerleri ve bilet fiyatlarını tek bir haritada görüntüleme imkanını size sunuyor. Son dakika uçak yolculuğu yapmanız gerektiğinde de hava yolu firmalarını tek tek arayarak bilet sorgulaması yapma derdinden sizi kurtarıyor.

 

 

Summary
Antalya Uçak Biletleri Ne Zaman Ucuzlar?
Article Name
Antalya Uçak Biletleri Ne Zaman Ucuzlar?
Description
Uçak seyahatleri, iki nokta arasında en hızlı ulaşımı sağladığından, herkes için cazip bir seçenek oluyor.
Author

3 Responses

  1. Uçak biletlerinde fiyatların zaman içinde nasıl olup da bazen ucuzlayabildiğine şaşardım. Her zaman erken almak gerektiğini düşünürdüm. Burada verdiğiniz bazı bilgileri ben de bilmiyordum. Beni de aydınlatmış oldunuz. Teşekkür ederim.

  2. ucuz uçak bileti almanın en önemli noktası erken alabilmektir. erken aldığında promosyon tabir edilen biletleri bulmak ve ucuza satın almak mümkün. yanlız promosyon biletelerin iade ve iptalinin kıstlı olduğunu unutmamak lazım

  3. severek okuduğum bu yazı için teşekkür ederim. Yaz geliyor önceden almak en iyisiymiş

Leave a comment