En iyi kar manzarası olan 10 şehir

Kar yağışı şüphesiz ki hepimize ortalamanın üzerinde güzellikte fotoğraflar çekme fırsatı veriyor. Hele bir de telefonumuzdaki filtreleri de kullandık mı, biz de iyisi olmuyor. Bir de bazı manzaralar var ki, kar yağınca daha bir büyülü görünüyor. Ortaya Nuri Bilge Ceylan filmleri tadında kareler çıkıyor. İşte onlardan bazıları…

Prag

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a tepeden bir bakış…

şehirnotları-prag

 

Moskova

Düne kadar vizesiz seyahat ettiğimiz Rusya’ya Ocak 2016 itibariyle vize uygulaması başlamış olduğundan, Moskova’ya eskisi kadar rahat seyahat etmek mümkün olmaz belki ama Kızıl Meydan’ın karda pek coşkulu gözüktüğü kesin.

şehirnotları-moskova

 

Paris

Yalnızca Fransa’nın değil romantizm’in de başkenti olan Paris’te, kestane ağaçları arasındaki bu eşsiz atmosferi yaşamak lazım.

şehirnotları-paris

Ottawa

Kanada’nın başkenti Ottawa, yılın sekiz ayı kar yağışı altında.

şehirnotları-ottawa

New York

Central Park’ta her mevsimin ayrı bir güzelliği olsa da, karda çok romantik olduğu kesin.

şehirnotları-new york

Brugge

Belçika’nın Brugge kenti zaten masal tadında bir yer. Üzerine bir de kar yağdı mı bu masalsı diyarın benzersiz bir atmosfere dönüşünü keyifle seyredebilirsiniz.

 

şehirnotları-bruges

Amsterdam

Amsterdam her zaman güzel fotoğraflara modellik edebiliyor. Kanal manzarası ve tarihi evleriyle hafızalarımıza kazınmış görselliği, bembeyaz örtüyle kaplanınca sokaklarında ayaklarınız buz kesene kadar dolaşmak isteyeceğiniz bir görüntü çıkıyor ortaya.

şehirnotları-amstersam

 

Berlin

Berlin’de pek aşina olunan bir manzara bu. Mutlaka bir kez bu atmosferi solumanızı öneririz.

şehirnotları-berlin

Edinburgh

İskoçya’nın başkenti Edinburgh’teki eski şehir bölgesi… Fotoğrafta gördüğünüz ise tarihi kilise Greyfriars’ın avlusu.

şehirnotları-edinburgh

İstanbul

Ve tabi ki İstanbul… Karda İstiklal Caddesi fotoğrafı çekmekten sıkıldık diyorsanız, bir de Karaköy civarlarını deneyin.

şehirnotları-istanbul

Summary
Article Name
En iyi kar manzarası olan 10 şehir
Description
Bazı şehirlerde kar manzaraları insanı büyülüyor. Biz sizin için en iyi kar manzarası olan şehrin kısa bir listesini yaptık. Bakalım beğenecek misiniz?
Author

No Comments Yet.

Leave a comment