Hiçbir şeyin olmadığı bir yer: Ağva

Son dönemde birçok arkadaşımla, kendimi “Eskiden geceleri çıktığımızda…”, Eskiden İstanbul sanki…” diye  konuşurken buluyorum. Ben mi çok yaşlandım, yoksa İstanbul gerçekten mi değişiyor, bilemiyorum; ama son dönemde nefes alabildiğimiz birkaç nokta dışında iyice çekilmez olmaya başladı. Nice İstanbul aşıkları yavaşça Asmalımescit’ten yeni keşif adı altında Karaköy’e doğru sürüldü ve şimdi tekrar Çukurcuma’ya doğru tırmanıyorlar.

Biz İstanbul’un içinde köşe kapmaca oynarken, aslında “İstanbul’da yaşamakla ilgili en iyi şey, arada bir ondan uzaklaşmak” tezini onaylarcasına, ortalama 3 saat uzaklıkta bizi bekleyen bir Ağva var. Ağva’yı nasıl anlatabilirim bilmiyorum; ama hiçbir şeyin olmadığı bir yer düşünün, öyle işte…

şehirnotları_ağva

Cuma akşamından çıkıp Pazar dönmek için çok uygun, bir gün daha dahil edebiliyorsanız, ne ala. Sabahları kalkıp kahvaltı yaptığınızı, yol boyunca yürüyüp sahil kenarına giderken yol boyunca size köpeklerin eşlik ettiğini, akşam deniz kenarı restoranlarında belki rakı balığa, belki de otelinizde  şömine başında sıcak şaraba doyduğunuzu düşünün.

şehirnotları_ağva

Karşınıza çıkan her görüntü bir film karesini ya da bir solukta bitireceğiniz bir romanı andıracak. Sadece bir haftasonunda cildiniz düzelecek. Eğer sevgilinizle ya da eşinizle aranızda bir sorun varsa ve çift terapistine falan gitmeyi düşünüyorsanız, onun da çözümü Ağva’da.

şehirnotları_ağva

Otellerin hemen hemen hepsi gayet iyi, ama Ağva Greenline Guesthouse ve Robin’s Nest en iyilerinden. Çocuğunuz varsa Robin’s Nest’e, yoksa ya da sessizlik istiyorsanız, Ağva Greenline Guesthouse’a gitmelisiniz.

şehirnotları_ağva

Tabi ki de limanda bulunan Liman Restaurant’a gidin, mezesinden kalamarına, karidesinden her türlü balığına kadar memnun kalacağınızdan emin olun. Bir de mutlaka bir fırsatını bulup Mavi Café’ye uğrayın, sucuk ekmek yiyin. Midenizde yer varsa, mozaik pastalarına da yer açın. Şenol Restaurant’taki kendini sevdirmeye bayılan bir Golden olan Lodos’la tanışın, arkadaş olun. Orda biraz takılın. Zaten gerçekten kendinize ayıracağınız vakit dışında yapacak çok bir şey olmadığından, dilediğinizce takılın.

şehirnotları_ağva

Zamanın nasıl bu kadar yavaş geçeceğine hayret edeceksiniz. İyi tatil planları şimdiden.
Yazar: Yeşer Sarıyıldız
instagram.com/yesersariyildiz

Summary
Article Name
Hiçbir şeyin olmadığı bir yer: Ağva
Description
Son dönemde birçok arkadaşımla, kendimi “Eskiden geceleri çıktığımızda…”, Eskiden İstanbul sanki…” diye konuşurken buluyorum.
Author

No Comments Yet.

Leave a comment