Yılbaşında Londra ve Winter Wonderland Turu

Yeni yıla girmemize sayılı günler kala, yılbaşı temalı ne varsa etrafımızı sarmaya başladı. Vitrinler süslendi, yılbaşı ağaçları hazırlandı, gerek kestaneli pilav gerekse zencefilli kurabiye tarifleri internetten araştırıldı. Biz hayatlarımıza küçük yılbaşı dokunuşları yaparken, bizden bu konularda birkaç adım önde olan Avrupa şehirlerinde ise yılbaşı ve noel çok daha renkli ve eğlenceli karşılandı tabi ki. Birçoğunda Noel pazarları, büyük panayır alanları bir ay öncesinde kuruldu, tüm ay boyunca yeni yılın gelişi heyecanla kutlandı ve kutlanmaya da devam ediyor.  Şimdi sizleri o şehirlerden birine, Londra’ya götürüyoruz. Londra’da pek bizden olmayan ama zaman zaman keşke biz de yapabilseydik dedirten bir festival var, adı Winter Wonderland.

şehirnotları-londra

Kendisi de adı gibi muhteşem olan bir panayır alanı burası. Londra Hyde Park’ta, her Kasım ayının sonunda kuruluyor ve 3 Ocak’a kadar açık kalıyor. Burada en yaşlımızın bile içindeki çocuğu yerinden kaldıracak cinsten, binbir çeşit dev oyuncaklar var. Roller Coaster’lar, korku tünelleri, korsan adası konseptli evler, perili köşkler, bu tarz heycanları sevmem diyenler için dev bir noel pazarı, karlar ülkesi, dönme dolap, biranızı içip, sosisli sandviçinizi yiyebileceğiniz buz barı ve daha birçok atraksiyon mevcut.

Panayır alanına giriş ücretsiz. Her bir oyun alanına giriş için ise 4 – 7 sterlin arasında değişen ücretler ödüyorsunuz. Sosisli sandviçin fiyatı ise 5 sterlin.

şehirnotları-londra
Lunaparkları sever misiniz ya da büyüklere tasarlanmış oyuncaklar ilginizi çeker mi bilmem ama siz de benim gibi küçükken sık sık Home Alone izleyip, sonra bizde niye böyle bir yılbaşı atmosferi yok diye hayıflandıysanız yıllarca, sizin de Winter Wonderland deneyimi yaşamanız gerekli derim.
şehirnotları-londra
şehirnotları-londra

 

Yazar: Gizem Telci @bohemisko

Fotoğraflar: Berk Günsev @berkgunsev

 

Summary
Article Name
Yılbaşında Londra ve Winter Wonderland Turu
Description
Şehir Notları'nda Londra gezilecek yerler hakkında bilgi alabilir, Londra otelleri, Londra uçak bileti gibi seyahatten önce ihtiyacınız olan tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.
Author

No Comments Yet.

Leave a comment