Barselona’da tatlı rüyalar dükkanı

Barselona’nın Barri Gotic adıyla bilinen diye tabir edilen eski mahallerinde dolaşırken “Sweet Dreams” isili minik, şirin vitrinli bir pasta ve cupcake dükkanıyla karşılaştık. O ana kadar kruvasan ve gelato’dan ibaret olan Barselona’daki lezzet yolculuğumuz bir anda rotasını değiştirdi ve içeri dalıverdik.

 

 

Cupcake’lere karşı olan zaafım malumunuz, içeride gözüm dönmüş şekilde vitrini incelemeye başladım. Süslü pastalar, cupcake’ler oldukça özenle hazırlanmış ve lezzetli görünüyordu. Tercihimi Red Velvet’ten yana kullandım. Açıkçası daha önce yediklerime hiç benzemiyordu. Her bir katında müthiş lezzetli bir krema ve kırmızı meyveleri birebir tadabildiğiniz bir keki vardı. Aradan uzun zaman geçmesine rağmen tadı hala damağımda. Yeterince doyurucu bir dilime 6-7 Euro gibi bir fiyat ödedim.

 

Tek kusuru kruvasanının pek kuru ve lezzetsiz olmasıydı, onun dışında herşey mükemmeldi. Tekrar fırsatım olsa, mutlaka oraya gidip diğer pastaların da tadına bakmak isterim.

 

 

Bu arada önemli bir detay, içeride fotoğraf çekmek yasaktı. Her bir ürünü öyle bir sanat eserine dönüştürmüşler ki, fikirlerinin çalınmasından korkuyorlar herhalde. Bence bir pastacı için fazla snob bir tavır. Yasak falan dinlemeden fotoğraflarımı çektim, pastamı yedim ve oradan mutlulukla ayrıldım. Size de tavsiye ederim.

Yazar: Gizem Telci @bohemisko

Diğer Makaleler

Keşfet

Türkiye’nin En Güzel Glamping Alanları

Glamping Nedir? Glamping; kelime anlamı olarak glamorous (büyüleyici) ve camping (kamp yapmak) kelimelerinin birleşiminden meydana...

Kafa Dinlemelik Butik Oteller Listesi

Yaz gelince evde durmak hepimiz için daha zor hale gelmeye başladı. Kimimiz çoktan şehri...

Korona döneminde seyahate çıkarken bunları çantanızdan eksik etmeyin!

Korona günlerinde hepimizin ortak sorusu seyahat etmek güvenli mi? Risk elbette her zaman var...

HES kodu SMS ile nasıl alınır? HES kodu ne...

Şehirler arası yolculuklarında vatandaşların risk taşıyıp taşımadığı öğrenilmesi için HES kodu uygulaması geliştirildi. Sağlık...

Şehirler ve Ünlü Yemekleri

Hangi şehrin hangi yemeği meşhur? Sizin için minik bir şehir lezzet haritası hazırladık. Haydi birlikte...

Karantina Günlerinde Evinizde Otururken Gezebileceğiniz Müzeler

Evde geçirdiğimiz karantina günlerinde birçok marka, kurum bizler için dijital hizmetler sunmaya başladı. Bunlardan...

Popüler Konular

Yorumlar

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz