Hiçbir şeyin olmadığı bir yer: Ağva

Son dönemde birçok arkadaşımla, kendimi “Eskiden geceleri çıktığımızda…”, Eskiden İstanbul sanki…” diye  konuşurken buluyorum. Ben mi çok yaşlandım, yoksa İstanbul gerçekten mi değişiyor, bilemiyorum; ama son dönemde nefes alabildiğimiz birkaç nokta dışında iyice çekilmez olmaya başladı. Nice İstanbul aşıkları yavaşça Asmalımescit’ten yeni keşif adı altında Karaköy’e doğru sürüldü ve şimdi tekrar Çukurcuma’ya doğru tırmanıyorlar.

Biz İstanbul’un içinde köşe kapmaca oynarken, aslında “İstanbul’da yaşamakla ilgili en iyi şey, arada bir ondan uzaklaşmak” tezini onaylarcasına, ortalama 3 saat uzaklıkta bizi bekleyen bir Ağva var. Ağva’yı nasıl anlatabilirim bilmiyorum; ama hiçbir şeyin olmadığı bir yer düşünün, öyle işte…

şehirnotları_ağva

Cuma akşamından çıkıp Pazar dönmek için çok uygun, bir gün daha dahil edebiliyorsanız, ne ala. Sabahları kalkıp kahvaltı yaptığınızı, yol boyunca yürüyüp sahil kenarına giderken yol boyunca size köpeklerin eşlik ettiğini, akşam deniz kenarı restoranlarında belki rakı balığa, belki de otelinizde  şömine başında sıcak şaraba doyduğunuzu düşünün.

şehirnotları_ağva

Karşınıza çıkan her görüntü bir film karesini ya da bir solukta bitireceğiniz bir romanı andıracak. Sadece bir haftasonunda cildiniz düzelecek. Eğer sevgilinizle ya da eşinizle aranızda bir sorun varsa ve çift terapistine falan gitmeyi düşünüyorsanız, onun da çözümü Ağva’da.

şehirnotları_ağva

Otellerin hemen hemen hepsi gayet iyi, ama Ağva Greenline Guesthouse ve Robin’s Nest en iyilerinden. Çocuğunuz varsa Robin’s Nest’e, yoksa ya da sessizlik istiyorsanız, Ağva Greenline Guesthouse’a gitmelisiniz.

şehirnotları_ağva

Tabi ki de limanda bulunan Liman Restaurant’a gidin, mezesinden kalamarına, karidesinden her türlü balığına kadar memnun kalacağınızdan emin olun. Bir de mutlaka bir fırsatını bulup Mavi Café’ye uğrayın, sucuk ekmek yiyin. Midenizde yer varsa, mozaik pastalarına da yer açın. Şenol Restaurant’taki kendini sevdirmeye bayılan bir Golden olan Lodos’la tanışın, arkadaş olun. Orda biraz takılın. Zaten gerçekten kendinize ayıracağınız vakit dışında yapacak çok bir şey olmadığından, dilediğinizce takılın.

şehirnotları_ağva

Zamanın nasıl bu kadar yavaş geçeceğine hayret edeceksiniz. İyi tatil planları şimdiden.
Yazar: Yeşer Sarıyıldız
instagram.com/yesersariyildiz

Diğer Makaleler

Keşfet

Türkiye’nin En Güzel Glamping Alanları

Glamping Nedir? Glamping; kelime anlamı olarak glamorous (büyüleyici) ve camping (kamp yapmak) kelimelerinin birleşiminden meydana...

Kafa Dinlemelik Butik Oteller Listesi

Yaz gelince evde durmak hepimiz için daha zor hale gelmeye başladı. Kimimiz çoktan şehri...

Korona döneminde seyahate çıkarken bunları çantanızdan eksik etmeyin!

Korona günlerinde hepimizin ortak sorusu seyahat etmek güvenli mi? Risk elbette her zaman var...

HES kodu SMS ile nasıl alınır? HES kodu ne...

Şehirler arası yolculuklarında vatandaşların risk taşıyıp taşımadığı öğrenilmesi için HES kodu uygulaması geliştirildi. Sağlık...

Şehirler ve Ünlü Yemekleri

Hangi şehrin hangi yemeği meşhur? Sizin için minik bir şehir lezzet haritası hazırladık. Haydi birlikte...

Karantina Günlerinde Evinizde Otururken Gezebileceğiniz Müzeler

Evde geçirdiğimiz karantina günlerinde birçok marka, kurum bizler için dijital hizmetler sunmaya başladı. Bunlardan...

Popüler Konular

Yorumlar

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz