Lifepinner’ı yaratıcılarına sorduk

Ne kadar sık seyahat ediyorsunuz? Peki bu seyahatlerinizi Facebook, Instagram paylaşımları dışında herhangi bir yerde arşivliyor musunuz? Geçmişe dönüp baktığınızda hangi tarihte nerede olduğunuzu bulmak sizi zorluyor mu yoksa? İşte bu soruların netleşmesini sağlayacak bir önerimiz var size. Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan yeni seyahat uygalaması; Lifepinner.

Lifepinner’ın hikayesini, şirket ortaklarından Yeşer Sarıyıldız ile konuştuk. Seyahat tutkunlarının mutlaka bir göz atması gerekir dediğimiz uygulamayı, buyurun bir de yaratıcılarından dinleyin.

şehirnotları-lifepinner

LifePinner fikri nasıl ortaya çıktı? Özel bir hikayesi var mı?

LifePinner fikri aslında tam olarak uygulama ararken çıktı. Biliyorsun, ben sık seyahat ediyorum, bir sonraki bileti alana kadar için rahat etmiyor. Bir gün evde “Ya biz nerelere gittik, nerede işaretlesek, dünyanın ne kadarını gördük ki acaba?” derken, böyle bir şey nasıl olmaz dedik ve kendimiz yapmaya karar verdik.

Tam olarak nasıl bir deneyim yaşatıyor bize bu uygulama?

LifePinner, dünya üzerinde gittiğin şehirleri harita üzerinde işaretlediğin ve senin kişisel seyahat infografigini çıkaran bir uygulama. Dünyanın yüzde kaçını gezdin, toplamda kaç km yol kat ettin, evden en fazla ne kadar uzaklaştın, kaç farklı şehirde ve başkentte bulundun gibi sorulara cevap veriyor. Bunun yanında kendi şehir rehberlerini ve bucket list’ini oluşturabiliyorsun, bir nevi mikro seyahat blogu diyebilirim.

lp_press

İlerleyen dönemlerde kullanıcılara çeşitli avantajlar sağlamayı planlıyor musunuz? Örn. farklı şehirlerde indirimler vs. gibi..

Kesinlikle. Farklı bir şehre gittiğinizde indirim de olabilir, ama aslında sizlerin daha çok seyahat etmenizi istiyoruz. Bunun için de fırsatlar yaratacağız. O nedenle Bucket List’inizi doldurmak önemli. Gitmek istediğiniz yerlere size özel indirimler sunmak isteyen markalar hali hazırda mevcut, şimdilik biraz bekletiyoruz.

Uygulama hangi telefon ve modellerde çalışıyor?

Şu anda ios’tayız, ama Aralık sonu itibariyle Android’lerde de olacağız ve ardından da web versiyonu gelecek.

Benzer bir örneği var mı?

LifePinner’ın özelliklerinin bir kısmını yapan ya da farklı şekillerde yapan uygulamalar elbette var, ama hepsini bir arada bu kadar detaylı toplayan yok. Been diye başka bir uygulama var mesela, gittiğiniz ülkeleri haritada işaretliyorsunuz; ama Roma’ya gittiyseniz tüm İtalya’yı gezmiş sayılmazsınız. O yüzden LifePinner kadar detaylı bir analiz sunan yok diyebilirim rahatlıkla.

Okuyuculara bu uygulamayı neden kullanmasını önerirsiniz?

Seyahat etmeyi seven herkes, bu sorunun cevabını kendisi veriyor aslında. Dünyayı gezmeyi kendine amaç edinen ya da her fırsat bulduğunda yollara düşen insanlardan müthiş mailler aldık, geneli bir süredir böyle bir şey aradığını söylüyordu. Dünya üzerinde bulunduğunuz alanı görmek, seyahatlerinizi daha organize bir şekilde tutmak, bir sonraki planınız için ilham almak ve sonrasında, size özel teklifler almak istiyorsanız, LifePinner’ı kullanmalısınız. En basiti, arkadaşlarınız sizden gittiğiniz yerler ile ilgili tavsiye istediğinde tek tek maile yazmak yerine, LifePinner üzerinden paylaşabilirsiniz, bu bile başlı başına kolaylık sağlıyor.

img_9016

LifePinner’ın ardında kaç kişilik bir ekip var?

5 ortağız ve hepimiz farklı konularda uzmanız. Global bir proje olduğundan o kadar çok ayağı var ki, herhangi birimiz olmasaymış olmazmışız gerçekten.

Bu arada dilerseniz uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Diğer Makaleler

Keşfet

Popüler Konular

Yorumlar

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz