İstanbul’un Antikacıları

Antika meraklıları için İstanbul’da özel parçalar bulabileceğiniz güzel adresler bulunuyor. Bunlardan bazıları çok uzun zamandır açık, bazıları ise son yıllarda popüler oldu. Eğer antika veya ikinci el meraklısıysanız bu adreslere mutlaka uğrayın deriz.

Feriköy Bit Pazarı

Feriköy Bit Pazarı

İstanbul’un eski semtlerinden biri olan Feriköy’de kurulan bu bit pazarı, her Pazar günü açık. Çok geniş bir antika ürün yelpazesi bulunuyor. Antika severler için tam bir cennet! En klasik plaklardan takılara, eski konserve kutularından araba plakalarına kadar birçok ürün bulma şansınız var.

Kadıköy Antikacılar Sokağı

Kadıköy’de Sakız Sokak ile Moda Caddesi’ni birleştiren Tellalzade Sokağı’nın bilinen adıdır. Sokaktaki dükkanlar gün geçtikçe yavaş yavaş kapanıyor olsa da hala Kadıköy için hala önemli bir sokaktır. Herhangi bir alışveriş yapmasanız bile Kadıköy’ü dolaşırken bu sokaktan geçmek size mistik ve huzurlu bir hava verir. Eğer şanslıysanız dükkan sahiplerinin sokağa halı serdiği bir güne denk gelip halıların üzerinde zevkle yürüyebilirsiniz.

Horhor Antikacılar Çarşısı

Aksaray’da bulunan Horhor Antikacılar Çarşısı, İstanbul’un belki de Türkiye’nin en büyük antikacılar çarşısı. 200 civarı dükkana ev sahipliği yapıyor. Burada genellikle antika ev eşyaları bulunuyor. Dükkanları gezdikçe değerli parçalara rastlayabilirsiniz.

Üsküdar Antikacılar Çarşısı

Antikacılara uğramak isteyenlerin aklına genellikle Feriköy ya da Horhor Antikacılar Çarşısı gelir ama Üsküdar Antikacılar Çarşısı’nda da size şaşırtabilecek derecede ilginç parçalar bulabilirsiniz.

Beyoğlu – Çukurcuma

Çukurcuma her zaman eskicilerin uğrak yeri. Burada çok güzel vintage çantalar, kitaplar, kıyafetler ve mobilyalar bulabilirsiniz. Bu bölgede şimdilerde 100 civarı dükkan bulunuyor.

Balat’ın Antikacıları

Balat son yıllarda gerek nostaljik atmosferiyle, gerekse orijinal mekanlarıyla hepimizin gönlünde ayrı bir yer etti. Balat’ın gizli hazineleri sadece sokakları, binaları ve kafeleri değil aynı zamanda mezat ve antikacıları… Buraya geldiğinizde bu dükkanlara uğramadan dönmeyin:

  • Anılar Eskici Dükkanı
  • Bir Zamanlar Antik
  • Büyülü Fener Eski Eşya Dükkanı
  • Terekeci
  • Porto Fenari
  • Maison Balat
  • Fener Antik Mezat
  • Mekan Antik

    Yazı: Gökçe Gül Bezek

Diğer Makaleler

Keşfet

Korona’ya dair: Biz ne planlarsak planlayalım varoluşun daha büyük...

Bugün telefonuma bir bildirim düştü, “geçen sene bugün”. Budapeşte #tbt’lerini paylaşmışım ne güzel günlerdi...

İstanbul’a Yakın Bahar Kaçamakları

Bak yine baharlar gelecek diyerek başlıyorum yazıya.. İçinde bulunduğumuz bu can sıkıcı atmosferde umudumuzu...

Corona Virüsü ve Seyahatte Korunmanın Yolları

Çin'in Wuhan kentinde başlayan korona virüsü İtalya, İran, Güney Kore, ABD gibi büyük ülkelerin...

İstanbul’un Antikacıları

Antika meraklıları için İstanbul'da özel parçalar bulabileceğiniz güzel adresler bulunuyor. Bunlardan bazıları çok uzun...

Dünya’nın Başkenti: İstanbul Rehberi

İstanbul, pek çok tarihçi tarafından Dünya’nın Başkenti olarak adlandırılır. Ciltlerce kitaplarda anlatılan tarihiyle büyüleyen...

Yeldeğirmeni’nin Sevilen Mekanları

Canımız, sevgili mahallemiz Yeldeğirmeni, son yılların en ilgi çeken tarihi semtlerinden biri. Orijinal yapısını...

Popüler Konular

Yorumlar

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz